Vnitřní žaluzie

Lis 18, 2015 Bydlení, Žaluzie

Můžeme si vybrat buď klasické horizontální žaluzie nebo mnohem dekorativnější textilní stínící prvky, jako například vertikální žaluzie, plisé žaluzie, posuvné panelové stěny a použít lze i klasické rolety. U textilních výrobků se nabízí nepřeberné množství látek, barev a vzorů, z nichž si vybere snad každý. Jednotlivé typy látek se liší i konkrétními vlastnostmi prostupu světla.

Horizontální žaluzie

Nejčastěji používaným a také nejlevnějším typem zastínění je použití horizontálních žaluzií. Zachycují přímé sluneční světlo a regulují jeho dopad do prostoru .Přesná mechanika ovládání umožňuje nastavitelnost propouštění světla a jasu do interiéru.V závislosti na nastavené poloze také určují, zda je do vnitřního prostoru možno nahlížet. Jsou vyráběny jako žaluzie interiérové a meziskelní .

Interiérové provedení horizontálních žaluzií je vyráběno pro okna plastová, hliníková i eurookna . Žaluzie jsou umístěny na vnitřní straně oken, spouštění a vytahování je ovládáno řetízkem. Lamely v mnoha barevných odstínech mohou být standardní nebo celostínící, z hlediska použitého materiálu pak hliníkové, dřevěné nebo bambusové.Důležitá je i jejich nenápadnost, které se využívá při kombinování s jinými typy zastínění, například v kombinaci s lehkými závěsy . Ve starších oknech panelových domů nacházejí uplatnění meziskelní horizontální žaluzie, které se vkládají mezi skla dvojitých oken. Ovládání je samostatně táhlem pro naklánění a provázkem pro spouštění.Žaluzie můžeme použít i na špaletová okna, tady je musíme umístit na jednotlivá křídla oken nebo přímo před okna do interiéru.

V interiérech se velmi často setkáváme se zastíněním pomocí rolet. Zde se zákazníkovi nabízí široká paleta dekorů a vzorů

Látkové rolety   Látkové rolety   Látkové rolety

Hliníkové horizontální žaluzie

jsou vyráběny na míru a nejčastěji se lamely dodávají v šíři 25 mm a síle 0,18 mm.Tyto rozměry zaručují, že se žaluzie budou dobře ovládat a budou mít dostatečnou tuhost a odolnost proti poškození. Jsou dostupné v mnoha  barevných odstínech, lze je tedy velmi dobře sladit s interiérem.

Hliníkové žaluzie   Hliníkové žaluzie   Hliníkové žaluzie   Hliníkové žaluzie

Dřevěné horizontální žaluzie

Jsou luxusním doplňkem bytů, ale i společenských prostor a kanceláří. Svým provedením splňujícím představy nejnáročnějších zákazníků.Jsou vyráběny z nejkvalitnějšího dřeva, povrch lamel je opatřen vrstvou laku s UV filtrem, která zvyšuje odolnost dřevěných žaluzií proti vlhkosti a oděru, a proto je možné použít tento typ žaluzií také do jídelen, koupelen a kuchyní. Dřevěné žaluzie společně s vhodně vybraným podlahovým dekorem vytvářejí dojem velmi útulného interiéru. Výroba dřevěných žaluzií je vzhledem k použitému materiálu a technologii poměrně náročná, což se projevuje i na jejich ceně. Alternativou k tomuto typu žaluzií jsou imitace dřeva, které působí podobným dojmem, ale jsou vyrobeny z materiálu podstatně levnějšího. Horní a spodní profil se dá kombinovat s dřevem v barvě oken.

Dřevěné horizontální žaluzie  Dřevěné horizontální žaluzie  Dřevěné horizontální žaluzie

Bambusové horizontální žaluzie

Nadstandardním způsobem splňují technické požadavky stínění, mají ojedinělý vzhled i design a skvělé užitné vlastnosti.Jsou vyráběny na míru dle požadavků zákazníka . Lze je použít stejně jako klasické horizontální žaluzie, mohou být použity i jako interiérové předokenní žaluzie a jejich instalací lze vytvořit i zajímavý předěl místnosti. Bambus je moderní, velmi pružný ekologický materiál s jedinečným designem, nenáročný na údržbu a odolný proti vlivům prostředí. Bambusová lamela je pevná, tvrdá, pružná, stálobarevná a odolná vůči UV záření. Lamely se nekroutí ani neohýbají a jsou výrazně tenčí než dřevěné. Barevná paleta není tak široká jako u dřeva, přesto si lze vybrat.

Bambusové žaluzie    Bambusové žaluzie

Plisé žaluzie

Představují promyšlený stínící systém, který splňuje veškeré požadavky na zastínění interiéru. Možno je aplikovat na všechny typy a tvary oken, tedy i okna střešní, kulatá, světlíky apod. Plisé žaluzie se stanou středem pozornosti a vytvoří neobvyklý vzhled interiéru. V nabídce je řada materiálů různých odstínů a průsvitností, včetně vzorovaných. Nejčastěji používaným materiálem je polyester se speciální povrchovou úpravou. Dostupné jsou rovněž materiály s napařenou vrstvou hliníku, které v maximální míře snižují tepelné zatížení interiéru pronikajícím slunečním zářením. Při výběru způsobu ovládání plisé můžete zvolit klasické manuální nebo moderní elektrické.

Plisé žaluzie   Plisé žaluzie   Plisé žaluzie

Vertikální žaluzie

Umožňují rychlou a jednoduchou regulaci přirozeného světla. Dříve byly typickou součástí oken spíše v kancelářích. Se změnou módního trendu se v posledních letech tyto na první pohled méně praktické, ale estetičtější žaluzie začínají prosazovat i v interiérech . Jsou vhodné pro rovné i šikmé plochy, ale i pro obloukovité tvary .

Vertikální žaluzie jsou  ideální dekorací pro velké prosklené plochy, vytvářejí kouzlo světla a barev. Obytné prostory získávají díky vertikálním žaluziím více elegance. Regulace zastínění je přesná a snadná, pokud jde o ochranu proti pohledu zvenčí, představují vertikální žaluzie optimální řešení .Na trhu jsou lamely s různým stupněm prostupnosti světla, až pro zcela neprůsvitné. Výhodu je i možnost zastínění atypických tvarů oken, kterého lze jiným způsobem jen těžko dosáhnout.

Vyrábějí se z hliníku, polyesteru, bavlny, plastu s nosnou vrstvou sklotextilu. V poslední době jsou velice atraktivní a žádané materiály z polyesteru s napařenou vrstvou hliníku. Používané materiály jsou stálobarevné, často s nehořlavou nebo protiprachovou úpravou, snadno se ovládají a jsou omyvatelné. Barevná paleta je široká, mezi nejoblíbenější patří stále světlé odstíny , které lze vhodně kombinovat s bytovým zařízením.

Vertikální žaluzie      Vertikální žaluzie