Malá dvířka do velkého světa

Srp 01, 2015 Bydlení, Dveře

Německé studio „jjoo design“ ( Johannes Marmon a Johannes Müller) vyvinulo dětské dveře s názvem minjjoo. Tento nápad byl zrealizován ve spolupráci s výrobcem dveří Holitsch.

 

Jedná se o standardní vnitřní dveře s malými vestavěnými dvířkami. Tato dvířka dávají dětem dospělý pocit průchodem skrze tyto dveře do jejich pokoje. Přízpůsobůjí svět jejich výšce, přispůsobují se dětskému pohledu na svět.

Povrch dveří může mít vlastnosti třeba jako školní tabule, stačí křídy a vlhká houba.

dvere v dverich

 

Dveře „dva v jednom“ nemají funkci pouze normálních dveří, mají v sobě výřez sloužící jako druhé, menší dveře ve tvaru například slona. Děti zbožňují věci, které jsou uzpůsobené jejich výšce.

Pokud chcete i těm nejmenším členům vaší rodiny dát pocit, že k vám domů opravdu patří, jejich vlastní dvířka do dětského království je ten správný začátek.

 

dvere v dverich dvere v dverich 1

 

 

door in doors

Tento koncept je založen na jednoduché myšlence menšího výřezu přímo do dveří velkých, který je přizpůsoben vašemu mazlíčkovy nebo dětem. Malé zámky vám užomňují výběr, zda-li chcete nechat dveře úplně odemčené, uzavřené pouze pro mazlíčky a děti, nebo úplně zamčené pro více soukromí.

 

door in doors
Rodinné dveře, navržené 4 belgickými designery- Stefan van Ouytsel, Annelies Gukens, Cédric Anheule a Sven Verhaert- Pinkoliv.

 

Opravdové rodinné dveře by měli být promyšlené a jejich funkce by měly zahrnovat snadné otvírání pro děti a měly by mít malý poklop pro zvířátka, který je možno otvírat z obou stran, ale zároveň je zamykací.