Tvary van

Pro 01, 2015 Bydlení, Koupelny

Klasické vany

z akrylátu se vyrábí z důvodu rekonstrukcí koupelen, kde není zvláštní požadavek na tvar vany nebo kde se jedná pouze o výměny starých smaltovaných nebo litinových van za vany nové s co nejnižšími pořizovacími náklady.

 

Klasické akrylátové vany vycházejí tvarem ze starých, převážně plechových van, které měly vždy obdélníkový tvar.

klasické vany

Obdélníkové vany

jsou v poslední době ve stále větší oblibě . Obdélníkové vany jsou pravoúhlé a jsou nejvíce používané v moderním designu současné koupelny.

obdélníkové vany

Rohové vany

příjemně mění vzhled každé koupelny, protože jejich tvary přímo rozbíjejí pravé úhly s kterými většinou bojujeme nejen při realizaci koupelny. Rohové vany se vyrábí buď jako vany symetrické nebo jako vany asymetrické. Symetrické rohové vany mají tvar pravoúhlého trojúhelníku se stejně dlouhými odvěsnami a mírně vypouklou přeponou. Asymetrické rohové vany se vyznačují tvary s různě dlouhými odvěsnami a jsou stále více žádané a využívané pro rekonstrukce koupelen. Tvarová nepravidelnost asymetrické rohové vany je vhodná pro řešení středně velké a menší koupelny.

rohové vany

 

Asymetrické vany

zasahují do všech tvarových skupin akrylátových van. První asymetrické vany se objevily mezi vanami rohovými. Některé moderní způsoby řešení koupelny vyžadují atypické nebo asymetrické tvary sanitárního vybavení . Těmto požadavkům se přizpůsobili i výrobci akrylátových van a do svého výrobního programu zavedli výrobu asymetrických van téměř ve všech tvarových skupinách.

asymetrické vany

 

Oválné vany

jsou stále oblíbenější a žádanější při výstavbě nebo rekonstrukci koupelny. Svými tvary jsou určeny spíše do prostornějších koupelen,které dají výrazně vyniknout jejich specificky oblým tvarům.

oválné vany

 

Zápustné vany

mohou být všechny standardní vany kromě van volně stojících. V zásadě se jedná pouze o způsob montáže,tedy zabudování vany. Vany lze zapustit – zabudovat buď do přidaného – přizděného soklu nebo do podlahy, což je technicky nejobtížnější způsob zabudování vany.

zápustné vany

 

Celotělové vany

Tyto vany jsou ergonomicky tvarované pro vířivou,perličkovou nebo podvodní masáž celého těla. Vany se liší výbavou,ovládáním a objemem vody.

 

 

celotělové vany

 

Vany pro seniory a tělesně postižené osoby – Seniory handicap line

v současné době jsou na trhu dostupné praktická sedací bezbariérová vana s bočními dvířky pro pohodlný vstup a výstup tělesně postiženého uživatele, nebo vany se sníženým vstupem. Vany mají sedátka a dostatečný prostor pro sezení. Tato provedení umožní provádění intimní hygieny bez nutnosti asistence druhé osoby.

vany pro seniory

 

 

Volně stojící vany

jsou vany instalovány do volného prostoru , který dá vyniknout jejich jedinečné tvarové kráse. Neobezdívají se, nezazdívají ani neobkládají. Montují se pomocí podpěrných systémů , které jsou součástí vany. Volně stojící vany obsahují boční stěny, panely, které doplňují vzhled volně stojící vany.

volně stojící vany

 

 

Retro vany

volně stojící vany secesního či nostalgického stylu jsou stále žádanější. Materiálem pro výrobu bývá převážně  litina,ale Vaši koupelnu mohou zdobit vany secesního stylu vyrobené též z akrylátu . Tyto vany nepostrádají potřebnou kvalitu a krásu a jistě vhodně doplní design Vaší koupelny .

retro volně stojící vany

 

 

Hydromasážní vany

Lékaři potvrzují zázračné účinky hydroterapie téměř na všechny oblasti lidského organizmu včetně psychiky a tak je pořízení této vany investicí do kvality Vašeho života. Urychluje se tak úleva od únavy a bolesti, snižuje se krevní tlak, což příznivě ovlivňuje Vaši srdeční činnost i ostatní životně důležité orgány. Omezení bolesti a celkové uvolněním přispívá k psychickému klidu a pohodě, což je nejlepší odměna pro Vaše tělo.

hydromasážní vany

 

Výběr hydromasáže

Masážní vany neslouží pouze k relaxačním účinkům , ale jsou stále více využívány k léčbě
v prevenci onemocnění pohybového aparátu a také v době rekonvalescence.
Vzduchová masáž: Pokud si chcete pořídit hydromasážní vanu spíše k relaxačním účelům, výborně Vám poslouží tzv. perlivá masáž. Tato masážní vana využívá k masáži vzduch, který prochází skrze trysky umístěné ve dně vany. Masáž je vhodná pro celkovou relaxaci a regeneraci organismu a navození pocitu klidu a harmonie. Výborně se také osvědčuje při nespavosti a lehkých psychických obtížích.
Vodní masáž: Tato masáž (vířivka ) je tou nejlepší volbou při léčbě zdravotních potíží. Pomáhá zlepšit krevní oběh a prokrvit orgány a svaly, mírní svalové křeče a působí blahodárně na celý pohybový aparát.

 

Levá a pravá varianta vany

Správná orientace vany v prostoru je jednou z nezbytně nutných podmínek při pořízení koupelny. Proto nikdy tuto stránku nepodceňujte a věnujte ji při výběru správné vany pozornost. To platí pro symetrické i asymetrické rohové vany,které jsou určeny pro maximální využití prostoru v koupelně . Označení L/P.