Stínící systémy

Čvn 01, 2015 Bydlení, Žaluzie

Nabídka stínících systémů je široká. Při rozhodování bychom neměli brát v úvahu pouze účel a cenu, ale také estetický dojem, kterým bude okno působit nejen v interiéru, ale i v exteriéru. Z hlediska nákladů je třeba mít na paměti, že jde o dlouhodobou investici, při výběru bychom měli dát přednost kvalitním výrobkům, které budou plnit svou funkci po mnoho let.

 

Exteriérové stínící systémy
Exteriérové stínění umožní kromě zajištění příjemných světelných podmínek také regulaci teploty interiéru, a tím i snížení energetických nákladů potřebných k provozu klimatizace.Exteriérové zastínění je efektivnější než stínicí systém v interiéru. Zachycuje sluneční paprsky ještě před dopadem na okna a fasádu. Navíc také napomáhá utvářet charakter domu. Při rozhodování si nejprve upřesněte, k čemu bude stínicí systém sloužit, zvažte, pro jaký materiál a barvy, které mají vliv na celkový estetický dojem, se rozhodnete. V neposlední řadě je třeba mít na paměti, že pořízení stínicího vybavení je dlouhodobá investice, proto není namístě přehnaně šetřit.

Exteriérové stínící systémy zahrnují venkovní žaluzie, předokenní rolety, markýzy, zastínění zimní zahrady, posuvné fasádní panely, slunolamy.

 

markyza-azur-01

Interiérové stínící systémy
Vnitřní stínění je v dnešní době asi nejpoužívanější způsob zastínění. Máme mnoho možností vybrat si produkt vnitřního stínění přesně podle svého vkusu a požadavků. Můžeme si vybrat buď klasické horizontální žaluzie nebo mnohem dekorativnější textilní stínící prvky, jako například vertikální žaluzie, plisé žaluzie, posuvné panelové stěny a použít lze i klasické rolety. U textilních výrobků se nabízí nepřeberné množství látek, barev a vzorů, z nichž si vybere snad každý. Jednotlivé typy látek se liší i konkrétními vlastnostmi prostupu světla.

blinds_wood