Sedací soupravy

Zář 03, 2015 Bydlení, Nábytek

Při nákupu sedací soupravy dáme přednost tvrdší sedací ploše s dvojitým pružením. V žádném případě nevolíme pohovku, do které se zaboříme,při sezení pak dochází k deformování páteře a vstávání je obtížné. Kvalitní sedací souprava, která má uspokojit naše požadavky , vyžaduje kromě pevné konstrukce s dlouhou životností i použití kvalitních čalounických materiálů.

 

Sofa Isobel

 

Mezi nejžádanější potahové materiály patří látkové čalounění, které nabízí široký výběr barevných odstínů, jejich kombinací a vzorů –jedná se o mikroplyš, žinylku, žakár . Obliba těchto materiálů je dána především dlouhou trvanlivostí, snadným čištěním a dobrými estetickými vlastnostmi. Současným trendem v materiálech je jemně strukturovaný Carabu, opatřený úpravou proti zašpinění. Dražším materiálem s neopakovatelným kouzlem je přírodní kůže . Předností je její trvanlivost, nevýhodou pak nároky na speciální údržbu. Aby se kůže nevysušila, musí se pravidelně impregnovat speciálními přípravky . Jemné kůže se čistí pouze suchou cestou, kůže s vyšší odolností můžeme otřít vlhkým hadříkem. Někomu může vadit i její neprodyšnost, především v horkém letním počasí, kdy se ne každý může cítit v kožené sedací soupravě příjemně. Módní a oblíbená se stává kvalitní potahová látka Alcantara, která svoji strukturou připomíná samet. Vyznačuje se vysokou odolností proti opotřebení a je výjimečně měkká. Lze ji čistit vodou za použití neutrálního mýdla.

 

Sedací souprava FROG

 

Důležitou estetickou vlastností je také zvolený materiál konstrukce, mezi nejpoužívanější patří dřevo a dřevotříska, stále větší oblibě se poslední dobou těší chromovaná ocel.

 

 

Sedací souprava BONO

 

 

Levnější sedací soupravy jsou zpravidla sériově vyráběné , zajímavější jsou však možnosti tzv. skladbového programu, kde má zákazník možnost sestavit vlastní soupravu z jednotlivých komponentů dle vlastních funkčních a estetických nároků. Je nutné také rozhodnout, zda má být sedací souprava rozkládací a má být vybavena úložným prostorem . Nabídka výrobců je rozmanitá, ale často se vyplatí dát přednost zakázkové výrobě na míru. Při výběru sedacího nábytku vycházíme z velikosti prostoru .

 

Pohovka Alexa  Pohovka LP 15

 

Do menších bytů jsou vhodnější sedačky dvojmístné – nejlépe rozkládací. Bez ohledu na velikost prostoru je vhodné pohovky a křesla uspořádat do tvaru písmene L nebo do kruhu a vytvořit tak zónu pro vzájemnou komunikaci a zároveň tak pomyslně oddělit ostatní plochu. Široká paleta barevných odstínů sedacího nábytku nám umožňuje dostatečný výběr .

 

Sedací souprava NOMA

 

Barevným trendem současné doby jsou zemité barvy – krémová, písková, velbloudí, ale také antracitová a čokoládová. To však nevylučuje použití zářivých pastelových barev. Vždy dbáme na to, aby barvy sedacích