Plynové kotle

Říj 14, 2015 Bydlení, Topení

Závěsné plynové kotle – jsou cenově dostupným řešením vytápění bytů a rodinných domů. Závěsné kotle s vhodnou regulací navíc umožní oproti běžné regulaci dosáhnout výrazné úspory nákladů na vytápění  i ohřev teplé vody. Díky svým rozměrům a modernímu designu je lze instalovat téměř  na každé místo v bytu či domku.

Stacionární plynové kotle

Nabízejí široké rozpětí tepelného výkonu pro centrální vytápění a ohřev teplé vody v rodinných domech, bytech i ostatních objektech. Na trhu jsou v nabídce výkonné a úsporné stacionární plynové kotle s nízkými emisemi, bezpečným provozem a dlouhou dobou životnosti.

Kondenzační plynové kotle

Jsou vysoce výkonné, ekonomické, ekologicky šetrné . Ve srovnání s klasickými plynovými kotli mají až o 15 % vyšší účinnost. Při používání  tak díky vyšší účinnosti a nízkoteplotnímu provozu lze ušetřit až 25 % provozních nákladů na vytápění a ohřev teplé vody. U kondenzačních kotlů neuniká část tepla obsaženého ve spalinách bez užitku do atmosféry, ale spaliny, které obsahují množství horké vodní páry a tím i energie jsou zpětně využívány pro ohřev otopné vody. Nejznámějšími zástupci z kategorie plynových kotlů jsou kotle typu  VAILLANT, JUNKERS, DAKON, PROTHERM .

 

Plynový kotel DAKON      Plynový kotel VAILANT      Plynový kotel IMMERGAS