Kuchyně snů

Pro 01, 2015 Bydlení, Kuchyně

Je váš styl elektičtější než-li u kohokoliv koho znáte? Chtěli byste vaši kuchyň obohadit o více vlastních nápadů a designových vychytávek? Vytvářet vlastní nápady pro odlišení vaší kuchyně od ostatních kuchyní může být obtížné když nemáte ten správný zdroj inspirace.

A přitom vše záleží jen na tom, jaký styl máte rádi a jaké materiály preferujete. Právě vaše kuchyň může být ta, kde se Vám chce vařit.
Tady je pro Vás několik typů, jak navrhnout kuchyň, která vyjádří Váš jedinečný a unikátní styl.

 

Najděte svou inspiraci

Prvním krokem je najít inspiraci v něčem, co obdivujete, něco co souzní s Vašimi pocity a s vaší povahou. Vytvořte si ten správný potůček kreativity.
Umělecké dílo? Dlaždice, pro kterou i zemřete! Nebo designový lustr, který Vás přímo nutí, navrhnout i zbytek kuchyně. Kdekoliv potkáte inspiraci, chyťte jí a začněte vaší vlastní misi creativity.

 

Nechte se vtáhnout do barev

V závislosti na stylu vaší kuchyně, můžete použít odvážné a pestré barvy, či se rozhodnout pro paletu barev neutrálních, kdy se creativita projevuje promyšleným umístěním spotřebičů a zakomponováním kuchyňského ostrůvku.
S nástupem nových odvážných barev a neobvyklých materiálů do truhlářství, jako jsou lesklé kovy, nerez, sklo, masivní dřevěné plochy, nové nápady jako  jsou nástěné malby a další libovolné představy. Tím vším může vaše kuchyň vyjádřit přesně to, co ve svém životě máte rádi. Milujete oceán? Přeneste si ho domů v podobě akvamarínových skříněk.

 

 

Buďte kreativní s nástěnnými materiály

Základem kuchyně je barva stěn, je tu i pár jiných materiálů, které tvoří ten pocit jedinečnosti a nemusí to být pouze nátěr. Kachličky, texturováné tapety a dokonce i kameny jsou skvělou možností do kuchyně. Nezapomeňte, že v nižších částech kuchyně, které jsou v těsné blízkosti ploch určených k přípravě jídel, tak právě tam je vhodné umístit omyvatelné povrchy. Na zbylé časti kuchyně, oddělených od potravin mohou být použity i tvarované povrchy. Stejně jako kreativita je i snadné čištění omáčky na špagety ze zdi velmi důležité, nebo ne?

Mix a lad stylů

Ne všechny části stylové kuchyně spolu ze začátku ladí, ale nakonec se vzájemně doplňují. Například použití dřevěných povrchů ve směsi s lesklými     lakovanými plochami, dále pestré barvy skříněk a tlumené odstíny zdí.. Perfektně vyladěná kombinace.
Elekticky laděná kuchyň je ta, o které víte, že jí nikde jinde nenajdete. Tvůrčí proces už je na Vás, objevte ve vašem obchodě pro kutily materiál, který se vám líbí,  přineste si domů vzorky a zjistěte, zda se vaše vize může stát realitou.

 

Creativní skladování

I když estetičnost je první na co se v kuchyni zaměříme. Avšak její funkčnost a na vychytané úložné prostory skrze naše kreativní nápady na skladování, by jste se měli zaměřit taktéž. Co nejvíce využít prostor například vysouvacími organizátory, recyklačními nádobami, šuplíky, poličky. Vaše nápaditá kuchyň by měla skvěle vypadat a fungovat ještě lépe.

 

 

Vzhled vaší kuchyně je pouze ve vašich rukou, pokud postupujete podle těchto pár jednodudých kroků. Kuchyně může být elektivní směsice materiálů, nejrůznějších barev a funkcí a možností jejiho složení. Pokud umíte snít, máte velikou šanci stvořit si svůj sen.
Kuchyň je místo, kde se dějí kouzla a čím kreativnější je vaše okolí, tím bude výsledek lepší.
Do toho … buďte kreativní!