Koupelna spojená s WC

Čvc 01, 2015 Bydlení, Koupelny

Koupelna spojená s WC

Předmětem diskuse je stále koupelna spojená s WC . Nejvíce zde vadí obava ze ztráty soukromí a také typické pachy. Navíc stavební vyhláška povoluje toto řešení jen u malých bytů. Koupelna spojená s klozetem způsobuje problémy zejména při raním provozu hlavně v rodinách s více příslušníky. Základním předpokladem pro zkvalitnění užitného komfortu koupelny je oddělení koupelny a toalety. Zde je však základním požadavkem dostatek prostoru. Pro malou oddělenou toaletu ho však příliš nepotřebujeme. Klozet, obsahující základní vybavení, lze umístit i v malém prostoru. Oddělením zajistíme intimitu používání jak koupelny, tak i WC. Základní vybavení malé oddělené toalety je zahrnuje klozet a malé umyvadlo k rychlému umytí rukou, v lepším případě ještě pisoár, který ocení nejen mužští členové rodiny při užívání, ale také hospodyňky při udržování hygienické čistoty. A že bude v malé místnůstce nepříjemné ovzduší? To už dávno není pravda. Dnešní moderní technologie pomáhá odstraňovat zápach přímo tam, kde vzniká – v toaletní míse. Senzor citlivý na tlak, zabudovaný v klozetu, reaguje na tělesnou váhu již při dosednutí na mísu a aktivuje technologii PurAir, která molekuly zápachu svádí pomocí vzdušného kanálku do výkonného filtru, který váže velké molekuly zápachu a propouští pouze menší molekuly čistého vzduchu. Všechny technické komponenty jsou přitom začleněny do klozetu a nejsou nijak patrné na designu keramického prvku. Systém je poháněn bateriemi. V nabídce výrobce najdeme více designových řad, ze kterých si vybere i náročný spotřebitel. Cena např. u závěsného typu Omnia je asi 12 tisíc korun bez DPH.

Koupelna

Většina nových domů nebo bytů má dnes velkou koupelnou, kde nechybějí dvě umyvadla, vana, sprchový kout a klozet s bidetem. Toto je možné pouze tehdy, že majitel má k dispozici další samostatné WC, tak aby bylo vyhověno stavebním a hygienickým normám.

Bidet

Ve velkých prostorách je velmi praktická a hygienická instalace bidetu. Na trhu se nabízí několik zajímavých variant provedení. Koupelnové kolekce nabízejí klozety a bidety stejného designu, různých tvarů , v provedení stacionárním i závěsném. Velmi moderní jsou hranaté tvary , vycházející z přímočaré geometrie, velmi pěkně však s prostorem harmonuje i sanitární zařízení tvarů oválných. Vše je opět věcí individuálního vkusu a výběru.

Koupelna   Koupelna

 

Ve starších bytech, kde byla koupelna spojena s klozetem od začátku, nebývá zpravidla jiná možnost a tento stav zůstane i po rekonstrukci. V těchto bytech je tedy nutné alespoň zajistit odsávání nepříjemných pachů a zamezit jejich šíření v prostoru celého bytu. Průchod ze sociálního zařízení by měly oddělovat od kuchyně dvoje dveře, odsávání pachů je pak nejlépe zajistit použitím záchodového sedátka. Sedátko lze použít pro většinu běžných mís WC, musí však být zajištěno připojení na elektřinu a vodu. Ovládá se tlačítky přímo na sedátku nebo pomocí dálkového ovládání. Luxusním provedením je toaleta se sedátkem, u níž se odsávání pachů aktivuje pouhým usednutím . Uživatelský komfort ovšem přijde zhruba na 100 tisíc korun. Levnější variantu odsávání pachů představují speciální montážní prvky , umožňující odsávání pachu přímo ze záchodové mísy.

Koupelna s bidetem a WC

 

Zajímavost : nejdražším záchodem, který kdy byl vyroben je záchod vyrobený pro NASA pro použití ve vesmíru. Stál neuvěřitelných 19 milionů USD.

Nejdražší WC - kosmické Nasa 19 mil USD